Le Saunier de Camargue

Camargue to marka soli morskich pochodzących z rejonu Parku Krajobrazowego na południu Francji. To wiodący brand soli morskich w segmencie gourmet.

Saliny Camargue to jedne z najbardziej znanych i uznanych na świecie miejsc pozyskiwania wysokiej jakości soli morskich. Dzięki działaniu słońca i wiatru, w wyłożonych algami basenach krystalizuje się sól, która następnie jest ręcznie zbierana. Rokrocznie w okolicach maja rozpoczyna się pierwsza krystalizacja, której efektem jest powstawanie kwiatu solnego. Jeżeli warunki pogodowe są odpowiednie (średnie temperatury powietrza i brak deszczy), możemy spodziewać się dobrych zbiorów. Warunki klimatyczne na południu Francji sprzyjają powolnej krystalizacji. Jednakże ilości kwiatu soli są limitowane, a co za tym idzie jego cena jest dość wysoka. Każde opakowanie Fleur de Sel Camargue opatrzone jest podpisem osoby, która zbierała i ręcznie zapakowała tę sól. To produkt ze wszech miar unikalny i tym samym wysoce pożądany przez klientów. 

Kwiat solny (pudełko)

W kolejnych, cieplejszych miesiącach letnich na terenie Salin Camargue powstaje PURE- czysta sól Camargue. Sole morskie Camargue, poza podstawowym składnikiem soli- chlorkiem sodu, zawierają wiele mikroelementów i składników mineralnych. Wapń, magnez, potas i wiele innych, są w tej postaci łatwo przyswajalne przez człowieka.

Warto pamiętać, że tylko sole opatrzone powyższym logo – Le Saunier de Camargue – są jedynymi, oryginalnymi solami marki Camargue.