Suriny

Olej z ryżu Suriny może poszczycić się najwyższą wśród olejów tej kategorii zawartością gamma – oryzanolu – 800 mg w 100 g produktu. Gamma – oryzanol to związek organiczny, który występuje tylko i wyłącznie w ziarnach ryżu. Wpływa na poziom hormonu luteinizującego (LH) i proces wchłaniania cholesterolu w przewodzie pokarmowym, reguluje poziom hormonów płciowych oraz działa hepatoprotekcyjnie i antyoksydacyjnie. 

Olej z ryżu butelka szklana

Olej z ryżu jest szczególnie polecany sportowcom, ponieważ gamma – oryzanol działa antyoksydacyjnie na komórki mięśniowe podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Olej z ryżu zawiera także dużo fitosteroli czyli naturalnych przeciwutleniczy, które hamują wchłanianie cholesterolu. Działają one prewencyjnie w chorobach układu krążenia, wspomagają układ odpornościowy oraz spowalniają proces kancerogenny.

Olej Suriny to bogate źródło witaminy E (10 mg w 100 g), jednego z najsilniejszych i najskuteczniejszych antyoksydantów. Jest polecany zarówno do smażenia i pieczenia, jak i do sałatek oraz wielu różnych dressingów.