Home Aktualności Bez kategorii NOWOŚĆ! Sok 100% (nie z koncentratu) z sycylijskich cytryn marki Basso!

NOWOŚĆ! Sok 100% (nie z koncentratu) z sycylijskich cytryn marki Basso!

Przedstawiamy absolutną nowość asortymentową w ofercie BASSO – naturalny sok z sycylijskich cytryn (NFC) o pojemności 250 ml!

Sok cytrynowy Basso pozyskiwany jest z najwyższej jakości cytryn dojrzewających w subtropikalnym klimacie Sycylii. Wyciskany bezpośrednio z owoców za pomocą środków mechanicznych posiada gwarancję NFC, z ang. not from concentrate, czyli nie z koncentratu.

W przeciwieństwie do soków odtworzeniowych (FC – from concentrate) soki NFC mogą poszczycić się dużo wyższą zawartością błonnika, witamin i polifenoli oraz zwyczajnie lepszym, nieprzetworzonym smakiem.

Cytryny jak i sok z nich pozyskiwany jest jednym z najlepszych, naturalnych źródeł witaminy C.

Poza wysoką zawartością witaminy C, cytryny zawierają również witaminę E, A, witaminy z grupy B, potas, wapń oraz magnez. Posiadają właściwości detoksykujące, obniżają ciśnienie, a najnowsze badania wskazują na działanie przeciwnowotworowe cytryn (wysoka zawartość antyoksydantów). Regularne spożywanie soku z cytryn wspomaga odporność organizmu. Zaleca się też spożywanie wody z dodatkiem soku z cytryny do posiłków w celu zwiększenia wchłanialności żelaza.

Sok z cytryn marki Basso wyciskany z endokarpu cytryn dojrzewających w skąpanej w słońcu Sycylii, naturalnie mętny, orzeźwiający, bez nieprzyjemnych nut goryczy wyśmienicie podkreśli smak wykwintnych sałat i sałatek owocowych. Perfekcyjnie zbalansuje słodycz w deserach, idealnie sprawdzi się jako składnik marynat do mięs i ryb. Na jego bazie przyrządzisz orzeźwiającą domową lemoniadę w kolorze włoskiego lata. Spróbuj i przekonaj się dlaczego warto mieć go w swojej spiżarni!

BASSO to doceniany przez konsumentów na całym świecie producent wysokiej jakości włoskich oliw i olejów. Historia marki trwa nieprzerwanie od 1904 roku. Obecni właściciele będący potomkami założyciela marki łącząc tradycję i innowacyjność dokładają wszelkich starań, aby produkty marki BASSO zawsze smakowały tak samo doskonale.

Dostępny online na www.idelikatesy24.pl