Home Aktualności Bez kategorii Nowość! Włoskie babki drożdżowe Balocco Panettone.

Nowość! Włoskie babki drożdżowe Balocco Panettone.

Tradycje marki BALOCCO sięgają 1927 roku, kiedy to Francesco Antonio Balocco otworzył w Fossano swoją pierwszą piekarnię, cukiernią i kawiarnię. Francesco uczył się zawodu od 11 roku życia a doświadczenie zdobywał u najznamienitszych w owym czasie piekarzy i cukierników w Piemoncie. Dynamiczny rozwój firmy został zatrzymany podczas II Wojny Światowej ale zaraz po jej zakończeniu Francesco wraz z synem Aldo otworzyli nie tylko piekarnię, sklep i kawiarnię ale w 1949 roku uruchomili fabrykę produkującą ciastka pakowane w puszki, które można było sprzedawać nie tylko w rodzinnej miejscowości ale także w odleglejszych zakątkach Włoch. Kolejnym flagowym produktem firmy stały się ciasta na zakwasie, często z dodatkiem migdałów. W latach 70-tych Aldo Balocco podjął spektakularną jak na owe czasy decyzję i zlecił przygotowanie i wyemitowanie w telewizji spotu reklamowego ciast Balocco. Reklama w której wystąpiły znane tancerki, bliźniaczki była przełomowym momentem w popularyzacji marki we Włoszech. Od tego momentu produkty Balocco były już znane i pożądane nie tylko w Piemoncie ale w całym kraju.

Obecnie już trzecie pokolenie rodziny Balocco kieruje firmą i dba o jej wizerunek oraz wysoką jakość włoskich ciast i ciasteczek produkowanych według tradycyjnych, strzeżonych przez rodzinę receptur.

Logo marki Balocco widnieje się na koszulkach drużyny piłki nożnej Juventus Turyn, a w latach 2013 – 2015 firma Balocco sponsorowała Giro d’Italia. Działania reklamowe i sponsorskie przyczyniły się do rozpoznawalności i obecności marki nie tylko we Włoszech ale także w ponad 60 krajach Świata.

Do wyboru w ofercie hurtowej i detalicznej:

Włoska babka – Balocco Panettone Classico 1000g

Babka Balocco Panettone Classico produkowana jest zgodnie z rodzinną recepturą na naturalnym zakwasie z wykorzystaniem drożdży macierzystych i dodatkiem pachnących kandyzowanych owoców. Taka włoska babka będzie się doskonale prezentować na świątecznym stole i na pewno zadowoli gusta wielu smakoszy.

Balocco Panettone Classico 1000g zapakowana jest w eleganckie pudełko z uchwytem. Dzięki temu z powodzeniem może pełnić rolę świątecznego prezentu.

Zaleca się, aby przed podaniem umieścić babkę na minimum 1 godzinę w ciepłym miejscu, najlepiej przy grzejniku. Przez to będzie smaczniejsza. Po zdjęciu obwoluty najlepiej kroić przy użyciu noża z długim ząbkowanym ostrzem.

Termin przydatności : 30.04.2022

Włoska babka z nadzieniem czekoladowym Balocco Panettone Maxiciok 800g

Babka Balocco Pannettone Maxiciok zamiast kandyzowanych owoców wypełniona jest kremem czekoladowym i posypana czekoladowymi wiórkami. Taka włoska babka będzie się doskonale prezentować na świątecznym stole i na pewno zadowoli gusta wielu smakoszy.

Balocco Pannettone Maxiciok 800g zapakowana jest w eleganckie pudełko z uchwytem. Dzięki temu z powodzeniem może pełnić rolę świątecznego prezentu.

Zaleca się, aby przed podaniem umieścić babkę na minimum 1 godzinę w ciepłym miejscu, najlepiej przy grzejniku. Przez to będzie smaczniejsza. Po zdjęciu obwoluty najlepiej kroić przy użyciu noża z długim ząbkowanym ostrzem.

Termin przydatności : 30.04.2022

Zapraszamy do zakupów!