Home Aktualności Bez kategorii Nowość! Wody Aquavia - czysta moc natury!

Nowość! Wody Aquavia – czysta moc natury!

AQUAVIA to naturalna, źródlana woda alkaliczna o bardzo wysokim pH – 9,4

 – Czerpana ze źródła u podnóża łańcucha Apuseni w Karpatach!

– Orzeźwia, szybko i skutecznie nawilża organizm!

– Uzupełnia ubytki soli mineralnych!

– Wpływa korzystnie na samopoczucie i wydolność

– Wspomaga pracę układu pokarmowego!

– Ma właściwości odkwaszające oraz antyoksydacyjne!

Aquavia – Witajcie w Dolinie Sekwoi!

Głęboko w górach Transylwanii, u podnóża Gór Apuseni, znajduje się cudowne miejsce, będące jednym z niewielu lasów na Ziemi, gdzie drzewa sekwoi zakorzeniły się poza swoim naturalnym środowiskiem. To miejsce nazywa się Valea Săcuieului – Dolina Sekwoi. Ten obszar zapierającej dech przyrody powstał po 145 milionach lat erupcji wulkanów. W warstwach wodonośnych na setkach metrów głębokości rozpoczyna się historia naszej wody źródlanej.

Naturalna filtracja wulkaniczna, której AquaVia poddana jest pod powierzchnią gleby czyni ją tak czystą, że nic nie trzeba do niej dodawać ani odejmować. AquaVia butelkowana jest bezpośrednio u źródła w celu zachowania elementów i unikalnych właściwości wody.

To jest czysta moc natury!

Aquavia to naturalna woda źródlana, o bardzo wysokim pH na poziomie 9,4. Wysoka zasadowość jest całkowicie naturalna, nie jest to bowiem woda jonizowana. Woda AquaVia pochodzi ze źródła Bologa. Wydobywana jest w zachodnich Karpatach w Rumunii. AquaVia jest wodą źródlaną o niskiej mineralizacji (77 mg/l). Jest również wodą niegazowaną i nie wzbogacaną dwutlenkiem węgla. Ważną cechą wody alkalicznej AquaVia jest również najwyższa klasa czystości i brak azotanów w jej składzie. 

Zalety wody alkalicznej:

Woda to podstawowy budulec naszego ciała. Uczestniczy ona we wszelkich procesach biochemicznych, transporcie substancji odżywczych, wydalaniu toksyn, trawieniu, regulacji temperatury ciała.

Nawodnienie dobrej jakości wodą wpływa na stan wszystkich naszych komórek. Utrzymanie w dobrej kondycji narządów wewnętrznych, stawów,
naczyń krwionośnych, młodej skóry wymaga wypijania codziennie odpowiedniej ilości wody – najlepiej alkalicznej.

Główne właściwości wody alkalicznej:

1. Ma właściwości odkwaszające i sprzyja utrzymaniu równowagi kwasowo – zasadowej. Większość środowiska wewnętrznego ciała ma odczyn alkaliczny (zasadowy). Wraz z wiekiem organizm coraz bardziej się zakwasza zwiększając ryzyko chorób. Im jesteśmy starsi tym bardziej powinniśmy dbać o zachowanie równowagi kwasowo – zasadowej co oznacza, że wzrasta nasze zapotrzebowanie na minerały o właściwościach alkalizujących, które możemy dostarczyć  poprzez pożywienie i napoje oraz wspomagająco (okresowo) w wyniku suplementacji.

2. Przeciwdziała chorobom, m.in. dnie moczanowej, cukrzycy, nadciśnieniu, kamicy nerkowej, nadkwasocie żołądka, otyłości, nowotworom, refluksowi żołądka, ponieważ środowisko alkaliczne nie jest dla rozwoju chorób przyjazne.

3. Korzystnie wpływa na poziom cukru, trójglicerydów, cholesterolu i kwasu moczowego. Łatwo to zauważyć w wynikach badania krwi.

4. Chroni DNA W wyniku działania wolnych rodników może zostać uszkodzone DNA komórki. Doskonałym zabezpieczeniem jest woda mająca właściwości antyutleniacza, czyli woda alkaliczna, w której jest dość wolnych elektronów „zaspokajających potrzeby” wolnych rodników.

5. Wzmacnia system odpornościowy poprzez swoje działanie antyutleniające, sprawną eliminację toksyn i lepsze odżywienie oraz dotlenienie komórek (dzięki lepszemu przenikaniu wody alkalicznej przez błony komórkowe).

6. Przeciwdziała przewlekłemu zmęczeniu. Osoby pijące wystarczającą ilość dobrej jakości wody bardzo szybko odczuwają efekty w samopoczuciu i przypływie energii.

7. Dobrze nawadnia i wspomaga usuwanie toksyn. Budowa cząsteczki wody alkalicznej pozwala na jej przenikanie przez błony komórkowe co prowadzi do odpowiedniego nawodnienia. Woda „normalna”, o wysokim dodatnim potencjale redox (ORP) nie ma tej właściwości, bo jej budowa nie pozwala na przenikanie do komórek. Zwykle woda to 12-18 połączonych cząsteczek tworzących klastry (wielkość uniemożliwiająca przeniknięcie przez błonę komórkową). Organizm filtruje ją i usuwa poprzez układ moczowy nie mogąc jej efektywnie wykorzystać i jednocześnie obciążając
nerki.

Warto wiedzieć, że środowisko płynów wewnątrz naszego organizmu ma znacznie niższe wartości potencjału ORP niż płyny, które najczęściej pijamy. Woda alkaliczna zbudowana jest z 5-6 cząsteczek. To ze względu na tę znacznie mniejszą wielkość może ona przedostawać się przez błony komórkowe i zaraz po spożyciu być wykorzystywana w procesach przemiany materii. Tkanki są lepiej nawodnione, a toksyny rozpuszczane i poprzez to łatwiej usuwane.

8. Dotlenia komórki. Chroni to między innymi przed rozwojem nowotworów, które najlepiej rozwijają się w środowisku o niskiej zawartości tlenu (czy też beztlenowym). Przy braku odpowiedniej ilości tlenu zachodzą procesy fermentacji w wyniku których powstają kwasy – środowisko bardzo sprzyjające chorobom i starzeniu się organizmu. Tlen jest niezbędny do życia i do optymalnego przebiegu procesów metabolicznych tak, by procesy fermentacji nie zachodziły lub zostały zminimalizowane.

9. Ujemny wskaźnik ORP (redox, czyli potencjał utleniająco-redukujący mierzony jest w miliwoltach –mV), powoduje, że woda działa jak antyoksydant niwelując skutki działania wolnych rodników, które odbierając elektrony zdrowym komórkom powodują ich uszkodzenie. Im niższy wskaźnik redox (powinien być ujemny od 10 do – 250 mV) tym silniejsze oddziaływanie antyoksydacyjne czyli zdolność eliminowania wolnych rodników tlenowych ponieważ wraz ze spadkiem ORP wzrasta ilość wolnych elektronów (do oddania wolnym rodnikom).

10. Opóźnia zmęczenie mięśni dzięki działaniu buforującemu na kwas mlekowy powstający podczas wysiłku fizycznego. Dzięki temu osoby uprawiające sport wolniej się męczą i zyskują więcej energii a woda taka zalecana jest naturalnie sportowcom.

Przeciętnie pH wody jest w okolicach 7 (woda z wodociągów, wody mineralne dostępne w sklepach), a potencjał redox większy niż +150 mV. M.in. dlatego, nawet pijąc ilość wody zgodną z zapotrzebowaniem naszego organizmu – jesteśmy w większości niewystarczająco dobrze nawodnieni i trudno nam utrzymać na optymalnym poziomie alkaliczne środowisko komórek. Woda i żywność to 2 najważniejsze ogniwa w utrzymaniu zdrowia i równowagi kwasowo – zasadowej.

Charakterystyka wody:

Alkaliczność (pH): 9,4

Mineralizacja (TDS): 77 mg/l

Twardość wody: 4 mg/l

Pierwotna czystość: 0,1 mg/l

Nasycenie CO2: brak

Źródło: Bologa, Cluj County, Rumunia