Home Aktualności Bez kategorii Płynne złoto prosto z Kanady!

Płynne złoto prosto z Kanady!

Miło nam przedstawić Państwu nowy produkt w ramach marki SoWell – syrop klonowy BIO, w butelce szklanej 189ml.

Kanadyjski producent tego syropu klonowego od ponad 30 lat dostarcza go na rynki całego Świata, w tym do USA, Japonii, Chin, Australii i oczywiście do Europy.

Kanadyjskie klony muszą mieć co najmniej 30 – 40 lat aby móc zacząć pozyskiwać z nich cenny sok, który po odparowaniu ( w procesie podgrzewania) przybiera konsystencję syropu. Do wyprodukowania 1 litra syropu klonowego potrzeba od 20 do 50 litrów soku. Ta ilość zależy od tego ile procent cukru jest w soku (może go być od 1,5% do 3 %).

Syrop klonowy, który nie jest poddawany karmelizacji (czyli przegrzania w procesie produkcji) występuje w dwóch wersjach:

  • w kolorze jasno-złotym, o bardzo delikatnym smaku
  • w kolorze bursztynowym, o bogatym, zrównoważonym smaku

Syrop klonowy, który jest poddawany karmelizacji (zostaje poddany przegrzaniu w procesie produkcji) występuje w dwóch wersjach:

  • w ciemnym kolorze, o mocnym, intensywnym smaku
  • w bardzo ciemnym kolorze, o bardzo intensywnym, głębokim smaku.

Syrop klonowy to nie tylko smaczny dodatek do wielu dań ale także źródło składników odżywczych takich jak mangan, cynk, magnez, potas czy witaminy z grupy B ( szczególnie pożądane przez wegetarian) oraz przeciwutleniaczy i związków fenolowych. Z uwagi na zawartość powyższych składników syrop klonowy wykazuje właściwości prozdrowotne i jest polecany przy wielu dolegliwościach.

Wartość kaloryczna syropu klonowego ( 270 kcal/100g) jest zdecydowanie niższa od kaloryczności cukru (prawie 400 kcal/100g). A zatem to doskonały zamiennik cukru.

Syrop klonowy butelkowany jest w temperaturze 82°C, dzięki czemu nie wymaga stosowania konserwantów.

Syrop klonowy SoWell BIO jest syropem o barwie bursztynowej, który nie jest karmelizowany. Dzięki temu nie posiada posmaku przypalonego cukru i zachowuje swój wyjątkowy, bogaty, naturalny smak.